Diverzifikujte pomocou Mercedesu

Autor: Lukáš Potočník | 27.2.2014 o 12:57 | (upravené 28.2.2014 o 12:28) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  37x

,,Aby ste sa nemuseli spoliehať na štátny dôchodok (pokiaľ nejaký bude), budujete majetok pre budúcu výplatu renty podľa osvedčeného vzoru. Tretinu smerujte do nehnuteľností na prenájom, tretinu do portfólia finančných aktív a tretinu do vlastného podnikania.“   Vladimír Fichtner

Pokiaľ dodržíte rozdelenie na tretiny, koláčový graf Vášho portfólia bude pripomínať znak Mercedesu. Práve rôzny predpoklad výnosu, rizika a likvidity zmienených tretín majetku zaistí stabilné predpoklady pre výplatu budúcej renty.  Pokiaľ nie ste podnikatelia a nepočítate s tím, že by ste niekedy podnikali, svoj majetok by ste si rozložiť no svoj vlastný Mercedes. Rozloženie by sa malo skladať s rýchlych, istých a výnosných peňazí. Na finančnom trhu existuje veľká kopa produktov, ktorými dosiahneme svoju vysnenú rentu. Medzi tie nástroje sa zaraďujú finančné aktíva ako sú podielové fondy, akcie, dlhopisy a tiež sem môžeme zaradiť aj prenájom nehnuteľností.

 

Kde je najlepšie začať.

Podnikatelia začínajú vlastním podnikaním, potom nakupujú nehnuteľnosti a nakoniec budujú finančné aktíva. Zamestnanec by mal začať z druhej strany. Najprv vybudovať finančné aktíva a potom neskôr kupovať byty na prenájom.

Skôr ako sa pustíme do vytvárania a budovania si dôchodku, treba si položiť veľmi dôležitú otázku. Som dôkladne zabezpečený pre nečakané a nepredvídateľné situácie? Uvediem pár príkladov: strata zamestnania, dlhodobá choroba, úraz, porucha auta.... .

Voči takýmto situáciam by mal základ každého portfólia zhŕňať zabezpečenie príjmu, ochranu majetku a tvorbu rezervy. Pokiaľ máme vytvorený takýto pevný základ, môžeme na ňom stavať  a pustiť do budovania našej renty.

 

Ďalšie tipy pre Vaše budúce bohatstvo nájdete tu.

Ak máte akékoľvek otázky napíšte mi na info@lukaspotocnik.sk, alebo sa registrujemte na mojej stránke a budete pravidlené dostavať finančná tipy pre vašu peňaženku ZDARMA.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Má tu veľkú základňu, hovoria o Uhríkovi v Nitre. Súperi kandidatúru extrémistu zľahčujú

V Banskobystrickom kraji kandidáti zisťujú preferencie pravidelne.

DOMOV

Slovensku hrozí, že príde o desiatky miliónov eur

Peniaze z Únie Slovensko zrejme nestihne odčerpať do konca roka.

ŠPORT

Sagana možno čaká deň, keď nezaprší

Aký je nórsky Bergen, mesto, v ktorom bude cyklista bojovať o titul.


Už ste čítali?