Lotéria alebo vlastná snaha?

Autor: Lukáš Potočník | 7.2.2014 o 13:21 | (upravené 7.2.2014 o 13:54) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  41x

Čomu dávate prednosť? Vlastnej snahe s bohatnúť alebo skôr ste ten typ človeka, ktorý pre svoje šťastie nič nerobí a verí, že šťastie s lotérie sa usmeje práve na Vás. Teda za predpokladu, že si chodíte pravidelne podávať.

Desaťtisíce Slovákom skúša každý týždeň svoje šťastie v lotérii Euromilióny. Napriek tomu, že šanca na výhru je mizivá a jedna hra stojí 3,30€ čo nie je zrovna málo. Túto sumu by som vedel aj lepšie investovať. Za 4 týždne je to pekná cifra a za rok je to 171,60€

Pozrite sa na tieto čísla:

Šanca vyhrať v lotérii Euromilióny je 1 : 116 531 800

Šanca vybudovať úspešnú firmu je 1 : 20

Odkiaľ beriem tieto štatistiky? Našiel som ich na internete a bohužiaľ meno autora som si nezapísal a pevne verím, že sa nebude hnevať :)

Ak chcete vyhrať jackpot, musíte uhádnuť 5 hlavných čísel od 1 do 50 a dve dodatkové čísla od 1 do 11. Šanca, že sa Vám to podarí je 1 : 168 531 800. Len pre ilustráciu, šanca, že sa utopíte vo vlastnej kúpeľni je 1 : 685 00.

Druhá štatistika ohľadne podnikanie je všeobecne známa a hovorí, že iba 5% firiem prežije viac ako 5 rokov. Toto sa objavuje skoro v každej knihe o podnikaní, tak ho považujem za správne.

 

Zisk z vlastnej firmy pravdepodobne nebude taký veľký ako je výška jackpotu vo Vašej obľúbenej lotérii. Ale bohatstvo nie je len o zisku a peniazoch. Bohatstvo je o tom byť na seba hrdý, mať sa rád a vážiť si sám seba. Ak sa vám podarí založiť firmu a prežijete prvých 5 rokov budete sa cítiť bohatý a oveľa viac šťastný ako keby ste vyhrali v lotérii.

 

Na záver by som chcel len dodať, že pocit s dobrej vykonanej práce a vybudovania vlastného podnikania nenahradí žiadna výhra s lotérie. Ja sa riadim heslom: Čo si sám neurobím to nemám.

 

Pre svojich klientov robím maximum a všetko čo je v mojich silách aby boli s mojou službou spokojný.  Môj jackpot sú odporúčania a dobré referencie.  Budujem svoje vlastné podnikanie a som vďačný za každú dobrú aj zlú skúsenosť.  Je to ako v lotérii, buď vyhráte alebo prehráte s tým rozdielom, že v podnikaní si viete percento výhry nakloniť k sebe.

 

Mojím klientom pomáham aj na www.lukaspotocnik.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Šmejdi sa úplne nevytratili. Sedem krokov, ako sa vyhnúť problémom

Zmluvy, ktoré človek podpíše na nelegálne usporiadanej akcii, neplatia.

KULTÚRA

Ukrajinský režisér ukázal aroganciu ruských policajtov, vybučali ho

Nasadili Rusi svojich ľudí do hľadiska?


Už ste čítali?