FINANCIE vs. ZDRAVIE

Autor: Lukáš Potočník | 31.1.2014 o 13:09 | (upravené 31.1.2014 o 13:47) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  48x

Ako sú zdravé Vaše financie? Ako ste na tom zdravotne Vy? Cítite sa dobre po zdravotnej aj finančnej stránke dobre? Ste aktívny alebo skôr pasívny?

Zdraví človek je šťastný, plný energie a má chuť do života. Je aktívny, rozdáva radosť a pohodu všade okolo seba. Samozrejme nie vždy je tomu tak. Sú aj lepšie a horšie dni.

Naša finančná situácie vplýva na naše zdravie aj keď si to často neuvedomujeme. Keď máme nedostatok peňazí tak sme často podráždený, nervózny a nechováme sa  príjemne. Výsledkom toho sú rôzne duševné choroby ale často aj fyzické.

Na to aby sme boli zdravotne aj finančne v pohode si musíme vytvoriť návyky. Vytvorenie návyky či už pozitívneho alebo negatívneho trvá zhruba 9 až 30 dní, tie ťažšie trvajú aj dlhšie. Na to aby sme boli zdravý by sme mali pravidelne cvičiť aspoň 3x v týždni. Otužovať sa, jesť veľa zeleniny a ovocia, dodržiavať pitný režim. Tým myslím piť nesladené čaje a čistú vodu .

Na to aby sme si vytvorili dobre finančné návyky vám môže poslúžiť aj dávny príbeh s Babylonu. Neviete ktorý príbeh mám namysli? Prezradím Vám názov. Kniha sa volá ,,Najbohatší muž Babylonu.“ Príbeh je veľmi poučný a náučný. Verím, že Vám prinesie užitočné rady do života a postupom času aj finančnú hojnosť tak ako mne. Ak nemáte čas na čítanie alebo si ju neviete zohnať tak to najdôležitejšie s tejto knihy si prečítate na mojej stránke.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Šmejdi sa úplne nevytratili. Sedem krokov, ako sa vyhnúť problémom

Zmluvy, ktoré človek podpíše na nelegálne usporiadanej akcii, neplatia.

KULTÚRA

Ukrajinský režisér ukázal aroganciu ruských policajtov, vybučali ho

Nasadili Rusi svojich ľudí do hľadiska?


Už ste čítali?